MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 BURSA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BALIKESİR   BURSA   ÇANAKKALE   YALOVA 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ/EN AZ UCRET TANIMLARI 2017
 
MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ
 
MİSEM DIŞI EĞİTİMLER
 
BAŞVURU FORMU
 
İŞ ARAYANLAR
 
ENERJİ ÖZELLEŞTİRİLEMEZ
 

EMO Bursa Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 118

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ELEKTRİK,ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİKLERİ MESLEK SEÇİMİ BASIN AÇIKLAMASI 05.08.2011

    

Bireyin hayatında verdiği önemli kararlardan biri de meslek seçimidir. Birey herhangi bir konuda doğru bir seçme işlemi yapılabilmesi, ya da başka bir deyişle, sağlıklı karar verebilmesi için, her şeyden önce, neler istediğini ve bunları elde edebilmek için ne gibi olanaklara sahip olduğunu bilmesi gerekir.

DÜN ÇERNOBİL, BUGÜN JAPONYA, YARIN TÜRKİYE OLMASIN. 22.04.2011

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP) tarafından, 26 Nisan 1986 tarihinde yaşanan Çernobil Felaketi`nin yıldönümü nedeniyle 24 Nisan Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı`nda saat 14.00`de `Nükleer Santrallara ve Yaşamı Yok Eden Enerji Üretimlerine Hayır` Mitingi, gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek olan bu mitinge katılım sağlanması ve Nükleer Santrallere karşı kamuoyunun bilgilendirilmesi için Sekreterliğini yürüttüğümüz Bursa NKP Bileşenleri tarafından 21.04.2011 Perşembe Günü Saat:12.30 da BAOB da BASIN AÇIKLAMASI yapılmıştır.Basın açıklamasının tam metinine yazmızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİKLİ ULAŞIM SİSTEMLERİ SEMPOZYUM VE SERGİSİ (EUSİS 2011) BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 05.04.2011

    

Şubemiz ve Elektrik Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi tarafından, Uludağ Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik - Elektronik Fakültesi, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün katkılarıyla; 7-9 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleşirilecek olan EUSİS` 2011 Elektrikli Ulaşım Sistemleri Sempozyum ve Sergisi hakkında Şubemiz Yönetim Kurulu tarafından 05.04.2011 Salı günü basın açıklaması yapılmıştır.

AKP HÜKÜMETİ NÜKLEER SANTRAL İNADINDAN VAZGEÇ 23.03.2011

    

Japonya’ da meydana gelen deprem sonrası ortaya çıkan nükleer tehlikenin değerlendirilmesi için 23.03.2011 Saat 12.00 da Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi Ortak Toplantı Salonunda (BAOB) Bursa Nükleer Karşıtı Platform tarafından basın açıklaması yapıldı.

ŞUBEMİZ,MMO BURSA ŞUBE İLE BİRLİKTE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 23.02.2011

    

23.02.2011 Çarşamba günü Saat :12:30 da MMO Bursa Şube ile birlikte İlimizde yapılmış olan Asansör Denetimlerinin sonuçlarının değerlendirildiği bir basın açıklaması yapılmıştır.

KARABİGADA KURULMASI PLANLANAN TERMİK SANTRALİ HALK REDDETTİ 09.02.2011

    

Çanakkale İli, Karabiga İlçesi sınırları içersinde Alarko Enerji Üretim A.Ş.’nin, 1/3’ ü SİT alanı, 2/3’ü mücavir alan üzerinde Termik Santral kurmak üzere çalışmalar yürüttüğü, yüklenici firma Cengiz Enerji A.Ş.nin, 07.02.2011 tarihinde ÇED raporuna yönelik halkı ikna toplantısı yapmayı planladığı, Yöre halkının ise tedirgin ve tepkili olduğu, EMO’dan da konu ile ilgili destek bekledikleri bilgisi üzerine 06.02.2011 Pazar günü Şubemiz Yönetim Kurulu Temsilcilerinin de desteği ile EMO istanbul Şube ve Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yöneticileri tarafından yöre halkını bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

BASIN AÇIKLAMASI 23.12.2010

    

ELEKTRİKLİ ULAŞIM SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU BASIN AÇIKLAMASI 03.11.2010

    

BURSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ (BAOB) ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 08.09.2010

    

Bursa Akademik Odalar Birliği tarafından 07.09.2010 tarihinde BAOB Yerleşkesinde 12.09.2010 Pazar Günü Yapılacak olan refarandumla ilgili olarak basın açıklaması yapıldı.

ELEKTRİK PİYASAYA, ATEŞ VATANDAŞIN CEBİNE DÜŞTÜ 13.08.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, elektrik dağıtım özelleştirmelerine ilişkin değerlendirmelerini bugün (11 Ağustos 2010) yazılı bir basın açıklaması yaparak, kamuoyu ile paylaştı. Dağıtım hatlarının özelleştirilmesi ile kamu tekelinin özel tekele devredildiği vurgulanan açıklamada, “Bu durum açıkça kamu yararına aykırıdır. Elektrik Mühendisleri Odası olarak diğer dağıtım bölgelerine dava açtığımız gibi bu 4 ihaleyi de yargı önüne taşıyacağız” denildi.

BURSA ADLİYESİNİN YENİ YERİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 29.07.2010

    

29.07.2010 Tarihinde Bursa Akademik Odalar Birliği Tarafından BAOB Yerleşkesinde Bursa Adliyesinin yeni yeri hakkında basın açıklaması yapıldı.

UEDAŞ` IN ÖZELLEŞTİRİLMESİ KAPSAMINDA ORTAYA ÇIKAN SORUNLAR KONULU BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 28.07.2010

    

Bir yanda elektrik faturasını ödeyemediği için elektriği kesilerek elektrik enerjisini kullanmak gibi en temel bir haktan mahrum edilen insanlar, diğer yandan sermayeye daha şimdiden aktarılan milyonlarca lira, bize özelleştirmelerin kimin yararına yapıldığını çok net ifade etmektedir.

BASIN AÇIKLAMASI 12.07.2010

    

Sizlerinde bildiği gibi Bursa Şubemizin yeni hizmet binası örgütümüzün uzun süreçli ve bütünlüklü bir emeğiyle, özverisiyle tamamlandı. Bugünde, Bursa’da Şubemizin yeni yerini tüm dayanışma içinde bulunduğumuz demokratik kurumlar ile birlikte açılışını gerçekleştirdik.

ÜLKEMİZDE YAŞANAN İŞ CİNAYETLERİ ÜZERİNE BİR DAHA SÖYLÜYORUZ - 2 16.12.2009

    

Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesi Devecikonağı beldesi Bükköy-Alpagut köyleri arasındaki özel sektöre ait bir yeraltı kömür işletmesinde 10 Aralık 2009 tarihinde grizu patlaması sonucu meydana gelen iş kazasında 19 maden işçisi yaşamını yitirmiştir.Kazada! yaşamını yitiren 19 maden emekçimizi bir kez daha saygıyla anıyor, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

TMMOB BURSA İKK BASIN AÇIKLAMASI 20.11.2009

    

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp tepeden inme bir şekilde 26 Ekim 2009 da yürürlüğe sokulan “Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin İthalatı, İşlenmesi, İhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelik” , GDO’ların ve Genetik yapıları bozulmuş gıda ve yem ürünlerinin ülkemize girmesini,işlenmesini ve tüketilmesini meşru kılmıştır

BASIN AÇIKLAMASI(TMMOB BURSA İKK KADIN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI KOMİSYONU) 22.06.2009

    

TMMOB Bursa İKK Kadın Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Komisyonunun kuruluş nedenlerini ve H.Üzmez ile ilgili biri MMO Bursa Şubesi öğrenci komisyonu üyesi olan, kadınlara açılan davanın konu edildiği basın açıklamasını 22.06.2009 tarihinde MMO Bursa şubesinde saat 12.30’da yapılmıştır.

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ 05.05.2009

    

ÇALIŞMA SÜRESİ GÜNLÜK 8 SAATTEN 7 SAATE ÇEKİLSİN 30.04.2009

    

Küresel kapitalizmin kar hırsı krizleri beraberinde getirmekte, her kriz döneminde emekçi kesimlere daha fazla yük bindirilmektedir. Sermayenin krizi yine emekçilere fatura edilmektedir.

GEREKÇELER DAYANAKSIZ 23.02.2009

    

Geçtiğimiz hafta aldığımız bir bilgiye göre UEDAŞ ( Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ.) Şirket Müdürü Meslektaşımız Elk Müh.Talat ÖZEN’in hiçbir gerekçe (haklı veya haksız) gösterilmeden görevden alınarak geçici görevle AYEDAŞ ( Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ.)’ta görevlendirildiğini öğrendik.

ELEKTRİK PİYASASI KANUNU VE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 17.07.2008

    

Şube Yönetim Kurulumuz, TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Elektrik Piyasası Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında basın açıklaması yaptı.

 

Çok Okunanlar


EMO BURSA ŞUBESİ 19. DÖNEM ÇALIŞMA PROGRAMI

BURSA TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU VE İNŞAAT KOMİTESİ ÜYELERİ ŞUBEMİZİ ZİYARET ETMİŞLERDİR

ÇEVRİM İÇİ TEKNİK SEMİNER: PCB TASARIMINDA EMC OPTİMİZASYONU, SİMÜLASYON TEMELLİ YAKLAŞIMLAR VE TASARIM ÖNERİLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO GENÇ STAJ BAŞVURULARI BAŞLADI

BURSA OSMAN ŞEVKİ ULUDAĞ ANADOLU LİSESİ` NDE MESLEK TANITIMI

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.