MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 BURSA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

FORMLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 BALIKESİR   BURSA   ÇANAKKALE   YALOVA 
 

 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
ELEKTRİK, ELEKTRONİK, BİLGİSAYAR VE BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ HİZMETLERİ/EN AZ UCRET TANIMLARI 2017
 
MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ
 
MİSEM DIŞI EĞİTİMLER
 
BAŞVURU FORMU
 
İŞ ARAYANLAR
 
ENERJİ ÖZELLEŞTİRİLEMEZ
 

EMO Bursa Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 118

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 5  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

KARABİGADA KURULMASI PLANLANAN TERMİK SANTRALİ HALK REDDETTİ 09.02.2011

    

Çanakkale İli, Karabiga İlçesi sınırları içersinde Alarko Enerji Üretim A.Ş.’nin, 1/3’ ü SİT alanı, 2/3’ü mücavir alan üzerinde Termik Santral kurmak üzere çalışmalar yürüttüğü, yüklenici firma Cengiz Enerji A.Ş.nin, 07.02.2011 tarihinde ÇED raporuna yönelik halkı ikna toplantısı yapmayı planladığı, Yöre halkının ise tedirgin ve tepkili olduğu, EMO’dan da konu ile ilgili destek bekledikleri bilgisi üzerine 06.02.2011 Pazar günü Şubemiz Yönetim Kurulu Temsilcilerinin de desteği ile EMO istanbul Şube ve Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yöneticileri tarafından yöre halkını bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

BASIN AÇIKLAMASI 23.12.2010

    

ELEKTRİKLİ ULAŞIM SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU BASIN AÇIKLAMASI 03.11.2010

    

BURSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ (BAOB) ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 08.09.2010

    

Bursa Akademik Odalar Birliği tarafından 07.09.2010 tarihinde BAOB Yerleşkesinde 12.09.2010 Pazar Günü Yapılacak olan refarandumla ilgili olarak basın açıklaması yapıldı.

ELEKTRİK PİYASAYA, ATEŞ VATANDAŞIN CEBİNE DÜŞTÜ 13.08.2010

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, elektrik dağıtım özelleştirmelerine ilişkin değerlendirmelerini bugün (11 Ağustos 2010) yazılı bir basın açıklaması yaparak, kamuoyu ile paylaştı. Dağıtım hatlarının özelleştirilmesi ile kamu tekelinin özel tekele devredildiği vurgulanan açıklamada, “Bu durum açıkça kamu yararına aykırıdır. Elektrik Mühendisleri Odası olarak diğer dağıtım bölgelerine dava açtığımız gibi bu 4 ihaleyi de yargı önüne taşıyacağız” denildi.

BURSA ADLİYESİNİN YENİ YERİ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 29.07.2010

    

29.07.2010 Tarihinde Bursa Akademik Odalar Birliği Tarafından BAOB Yerleşkesinde Bursa Adliyesinin yeni yeri hakkında basın açıklaması yapıldı.

UEDAŞ` IN ÖZELLEŞTİRİLMESİ KAPSAMINDA ORTAYA ÇIKAN SORUNLAR KONULU BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 28.07.2010

    

Bir yanda elektrik faturasını ödeyemediği için elektriği kesilerek elektrik enerjisini kullanmak gibi en temel bir haktan mahrum edilen insanlar, diğer yandan sermayeye daha şimdiden aktarılan milyonlarca lira, bize özelleştirmelerin kimin yararına yapıldığını çok net ifade etmektedir.

BASIN AÇIKLAMASI 12.07.2010

    

Sizlerinde bildiği gibi Bursa Şubemizin yeni hizmet binası örgütümüzün uzun süreçli ve bütünlüklü bir emeğiyle, özverisiyle tamamlandı. Bugünde, Bursa’da Şubemizin yeni yerini tüm dayanışma içinde bulunduğumuz demokratik kurumlar ile birlikte açılışını gerçekleştirdik.

ÜLKEMİZDE YAŞANAN İŞ CİNAYETLERİ ÜZERİNE BİR DAHA SÖYLÜYORUZ - 2 16.12.2009

    

Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesi Devecikonağı beldesi Bükköy-Alpagut köyleri arasındaki özel sektöre ait bir yeraltı kömür işletmesinde 10 Aralık 2009 tarihinde grizu patlaması sonucu meydana gelen iş kazasında 19 maden işçisi yaşamını yitirmiştir.Kazada! yaşamını yitiren 19 maden emekçimizi bir kez daha saygıyla anıyor, yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

TMMOB BURSA İKK BASIN AÇIKLAMASI 20.11.2009

    

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından hazırlanıp tepeden inme bir şekilde 26 Ekim 2009 da yürürlüğe sokulan “Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin İthalatı, İşlenmesi, İhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelik” , GDO’ların ve Genetik yapıları bozulmuş gıda ve yem ürünlerinin ülkemize girmesini,işlenmesini ve tüketilmesini meşru kılmıştır

BASIN AÇIKLAMASI(TMMOB BURSA İKK KADIN MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI KOMİSYONU) 22.06.2009

    

TMMOB Bursa İKK Kadın Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Komisyonunun kuruluş nedenlerini ve H.Üzmez ile ilgili biri MMO Bursa Şubesi öğrenci komisyonu üyesi olan, kadınlara açılan davanın konu edildiği basın açıklamasını 22.06.2009 tarihinde MMO Bursa şubesinde saat 12.30’da yapılmıştır.

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ 05.05.2009

    

ÇALIŞMA SÜRESİ GÜNLÜK 8 SAATTEN 7 SAATE ÇEKİLSİN 30.04.2009

    

Küresel kapitalizmin kar hırsı krizleri beraberinde getirmekte, her kriz döneminde emekçi kesimlere daha fazla yük bindirilmektedir. Sermayenin krizi yine emekçilere fatura edilmektedir.

GEREKÇELER DAYANAKSIZ 23.02.2009

    

Geçtiğimiz hafta aldığımız bir bilgiye göre UEDAŞ ( Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ.) Şirket Müdürü Meslektaşımız Elk Müh.Talat ÖZEN’in hiçbir gerekçe (haklı veya haksız) gösterilmeden görevden alınarak geçici görevle AYEDAŞ ( Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ.)’ta görevlendirildiğini öğrendik.

ELEKTRİK PİYASASI KANUNU VE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 17.07.2008

    

Şube Yönetim Kurulumuz, TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Elektrik Piyasası Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı hakkında basın açıklaması yaptı.

KARANLIKTAN (1TEMMUZ 2006) ZAMLARA (1 TEMMUZ 2008) 30.06.2008

    

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, bugün saat:12.30’da elektrikte otomatik fiyatlandırma ve zam hakkında “KARANLIKTAN (1TEMMUZ 2006) ZAMLARA (1 TEMMUZ 2008)” başlıklı basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal AKTUĞ okudu. Ayrıca EMO Onur Kurulu Başkanı Mustafa Ergun TUNARLI, EMO Denetleme Kurulu Başkanı Oktay FİRAT, EMO Denetleme Kurulu Üyesi Cumhuriyet ALPASLAN, EMO Denetleme Kurulu Üyesi Memik KARAYILAN, EMO Denetleme Kurulu Üyesi Kenan SIKIK, EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Yazmanı Remzi ÇINAR, EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Saymanı Hasan AZAR, EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mustafa GÜVELOĞLU, EMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İsmail ÖZSUMAN, EMO Bursa Şubesi Enerji Komisyonu Başkanı H. Suat TÜRKER yer aldılar.

BASIN AÇIKLAMASI 26.05.2008

    

Emperyalizm ve AB-D ile onların yerli işbirlikçisi Sermayenin emekçilere karşı yoğunlaştırdığı ekonomik ve siyasi saldırının en önemli kısmı bugün özelleştirme uygulamaları olarak karşımıza çıkmaktadır.

ELEKTRİKTE KARABORSA DEVRİ BAŞLIYOR 08.05.2008

    

Elektrik enerjisi fiyatlarında otomatik zam döneminin başlayacağı önceki gün basına yansıdı. Seçimler öncesinde elektriğe zam yapmadığını söyleyerek oy toplayan AKP Hükümeti, bu yılın başında yaptığı yüzde 20 zammın ardından zamları otomatiğe bağlama kararı almış ve bu kararını da kamuoyundan saklamıştır.

TMMOB BURSA İKK BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 19.02.2008

    

TMMOB Bursa İKK bugün (19.02.2008) yaptığı basın açıklaması ile kadın mühendislerin seslerini duyurdu.

İMALAT SANAYİİNİN DEVLERİ BURSA’DA BULUŞUYOR… 30.11.2007

    

 

Çok Okunanlar


YÜKSEK GERİLİM TESISLERINDE İŞLETME SORUMLULUĞU PRATİK UYGULAMALARI VE MANEVRALER EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU MİSEM EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2022 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ :

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.