MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ODTÜ KAVAKLIK’TA POLİS MÜDAHALESİ VE AĞAÇLARIN KESİLMESİ BASIN AÇIKLAMASI İLE PROTESTO EDİLDİ 
ODTÜ Kavaklık bölgesinde ağaçların kesilip, habitatın yok edilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurt yapılmak istenmesine karşı 54 gündür direnen öğrencilere yapılan polis saldırısına karşı 8 Temmuz Pazartesi günü Kavaklık alanında kitlesel basın açıklaması düzenlendi. Basın açıklamasına EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, EMO eski başkanlarından Ali Yiğit, EMO Ankara Şubesi eski başkanlarından Haşim Aydıncak da katılarak destek verdi.
 

Basın açıklamasına ODTÜ öğretim üyeleri, öğrenciler, demokratik kitle örgütleri, Meslek Odaları temsilcileri, milletvekilleri katılarak destek verdi.

ODTÜ öğrencileri adına burada yapılan açıklamada şöyle denildi, "Bugün 8 Temmuz 2019 tarihinde polis ODTÜ`ye saldırmıştır, arkadaşlarımız gözaltına alınmıştır. Bu saldırıyı yapanlar ve yaptıranlar bilsinler ki direnişimiz bitmemiştir, bitmeyecektir. Saldırının sebebi olan KYK inşaatı, ruhsatsız olmasının yanında ekolojik bir katliam, ODTÜ`yü dize getirmek için yapılan politik bir saldırıdır. Yurt plânlanması sırasında hiçbir ODTÜ öğrencisinin, emekçisinin, hocalarının haberi bile olmamıştır. Ülkedeki tek adam zihniyetinin sirayeti olan Rektör Verşan Kök ve işbirlikçileri kimseye haber vermeden protokol imzalayarak ODTÜ arazisini 49 yıllığına peşkeş çekmiştir. Şu anki saldırı ile binlerce canımızı yok ediyorlar, ağaçlara kıyıyorlar. Ama bizler bu yurdu inşa ettirmeyeceğiz. ODTÜ tarihinde bir iktidar piyonu olan Hasan Tan ODTÜ`ye faşist işçileri sokarak içerden yıkmaya çalışmıştı. Şimdi de AKP, Verşan Kök ile anlaşıp yurt yaptırarak aynısını hedeflenmektedir. Bu katliamın sorumluları ODTÜ yönetim olmak üzere ODTÜ kalesini yıkmak isteyen AKP`dir. ODTÜ`yü içerden yıkmak için planlanmış Truva Atı`dır. Yurt inşaatı ile bu işgali doruk noktasına ulaştırmak istemektedirler. AKP kendi ideolojisini ODTÜ`ye dayatmaya çalışacak. Tarih de göstermiştir ki ODTÜ saldırılarla direnişini kaybetmemiş daha da büyütmüştür. ODTÜ`lülerin içinde bulunduğu mücadele geleneği 54 gündür kavaklıkta yaşanıyor. Bugün yaşanan korkunç saldırıda arkadaşlarımıza biber gazı ile saldırdınız kafalarını tekmelediniz. Arkadaşlarımız göz altında onları almadan inşaatı durdurmadan da gitmiyoruz. Gözaltılarla bitmeyiz sen gitmeden gitmeyiz. Taleplerimiz açıktır. Gözaltındaki arkadaşlarımız acilen bırakılmalıdır, Polis derhal üniversiteyi terk etmelidir, ODTÜÜ yönetimi polis ile işbirliğine son vermelidir. KYK yurdunun yapımı iptal edilmelidir, ODTÜ yurdunun yönetimi ODTÜ`ye ait olmalıdır." Açıklamada söz alan ODTÜ Öğretim Üyesi Prof.Dr. İnci Gökmen de şöyle konuştu; "Yüzlerce ağacımız kesildi. Derhal durdurulmalı, polisi üniversiteye çağırma yetkisi rektördedir. Polis derhal çekilmeli. Biz burada KYK yurdu istemiyoruz, başka ağaçların olmadığı yerler var yurt ihtiyacı varsa oralara yapılabilir. Ruhsatı yok."

Eylem sırasında "Verşan KÖK ODTÜ`ye rektör olamaz" "Direne direne kazanacağız" "Polis defol ODTÜ bizimdir", "55 biter 56 başlar" "Ne AKP ne Rektör ODTÜ bizimdir", "KYK elini ODTÜ`den çek" sloganları atıldı.

 BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA KURSU DÜZENLENECEK

12.10.2019
 


Çok Okunanlar


ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI ALPER TAŞDELEN’İ ZİYARET ETTİK

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ MAHMUT TANAL’I ZİYARET ETTİK

ÇOCUKLAR İÇİN ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ AÇILACAK

ROBOTİK KODLAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ AÇILACAK

NKP MERSİN BULUŞMASI

ÜRETİMDEN KULLANIMA, ASANSÖRLER HER AŞAMADA DENETLENMELİ!

VI. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRE VE SERGİSİ İÇİN İZMİR`E GİDİYORUZ

DİSK, KESK, TMMOB, TTB, 10 EKİM-DER 10 EKİM ANKARA GAR KATLİAMI ANMA PROGRAMI

ÖĞRENİM KREDİSİ BORÇLARININ FAİZSİZ ERTELENMESİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

ÜYELERİMİZLE EYMİR’DE BULUŞTUK

Okunma Sayısı: 24


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri