MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 377

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 137  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

EMO’DAN ÜYELERİNE 2008 YILINDA DA FERDİ KAZA SİGORTASI 13.02.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası, aidatlarını düzenli olarak ödeyen üyelerini geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2008 yılında da ferdi kaza sigortası kapsamına alıyor. Tüm üyelerini sigorta kapsamına alma hazırlıkları yapan EMO, üyelerine aidat borçlarını sıfırlama çağrısında bulunuyor.

EMO, MMO, BORNOVA BELEDİYESİ ASANSÖR PROTOKOLÜ İMZALANDI 12.02.2008

    

Şubemiz, MMO İzmir Şubesi ve Bornova Belediyesi ile 11 Şubat 2008 tarihinde “Asansör Yıllık Kontrol protokolü” imzaladı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Sırrı Aydoğan’ın makamında yapılan imza törenine Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı N. Sedat Gülşen ve Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Mehmet Özsakarya katıldılar.

ASANSÖR SEMPOZYUMU 2008 DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI YAPILDI 11.02.2008

    

23-25 Mayıs 2008 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Asansör Sempozyumu 2008’e yönelik 2. Düzenleme Kurulu Toplantısı 9 Şubat 2008 tarihinde MMO İzmir Şubesi’nde gerçekleştirildi. Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep, İstanbul, Denizli ve İzmir Şubeleri ile Makina Mühendisleri Odası Ankara, Bursa, Edirne, Eskişehir, Samsun, Mersin ve İzmir Şubeleri düzenleme kurulu üyeleri katıldı. Daha önce üyelere gönderilen gündem üzerinde görüşmeler yapıldı. Sempozyum yürütme kurulu tarafından şimdiye kadar yapılan hazırlık çalışmaları hakkında bilgilendirmeler yapılmasının ardından gündem üzerinde kurul üyelerinin görüş ve önerileri alındı. Toplantıda alınan kararların yürütülmesi için yürütme kuruluna görev ve yetki verildi.

EÜ GÜNEŞ ENERJİSİ ENSTİTÜSÜ'NDEN ŞUBEMİZE ZİYARET 08.02.2008

    

EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü'nden Prof. Dr. Metin Çolak, Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Günnur Koçarlı, Yrd. Doç. Dr. Numan S. Çetin, Dr. Ahmet Eryaşar 27. Dönem Yönetim Kurulumuzu 6 Şubat 2008 tarihinde ziyaret etti. Şube YK Başkanı N. Sedat Gülşen, Başkan Yrd. Hacer Öztura Şekerci, Yazman Üye Özcan Uğurlu ve YK Üyesi Murat Yapıcı'nın katıldığı görüşmede Enstitü yetkilileri, enerji yöneticiliği kurslarının açılması konusunda EMO, MMO ve EÜ Güneş Enerjisi Enstitüsü birlikteliğinde çalışma yapılması taleplerini ilettiler. Şube Yönetim Kurulumuz da enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda Oda-üniversite-sanayi çerçevesinde çalışmalarda bulunulmasının yararlı olacağını belirtti.

TÜRBAN NEYİ ÖRTÜYOR? 03.02.2008

    

Şubemiz tarafından 1 Şubat 2008 tarihinde; son günlerde yaşanan türban tartışmalarına yönelik bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ SELÇUK AYHAN ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ 01.02.2008

    

Ziyarette Selçuk Ayhan; geçmiş dönemlerde Makina Mühendisleri Odası içerisinde görev aldığını veTMMOB ve Odamızın çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek, Odamızın çalışma alanları ile ilgili konularda gerek Meclis çatısı altında gerek bulunduğu diğer platformlarda Birlik ve Oda politikalarını dile getirmeye çalıştığını ifade etti. Şube YK Başkanımız Sedat Gülşen de ülkemizin içinde bulunduğu sorunların çözümünde, demokratik, laik yapısının korunmasında, mesleki yaşamın iyileştirilmesinde örgütsel tavır gösterilmesi ve tüm bileşenlerle ortak çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Ziyaret; Oda çalışmalarının aktarılmasından sonra daha sağlıklı bir iletişim kurularak bilgi alışverişinin sürekli kılınması dilekleriyle sonlandırıldı.

SAKARYA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ; PROJELERDE, SİCİL DURUM BELGESİ İSTEMEYEREK ODALARIN MESLEKİ DENETİM YETKİSİNİ ORTADAN KALDIRAN KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİNİN YÜRÜTMESİNİ DURDURDU. 29.01.2008

    

Sakarya Bölge İdare Mahkemesi; projelerde, sicil durum belgesi istemeyerek odaların mesleki denetim yetkisini ortadan kaldıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yönetmelik değişikliğinin yürütmesini durdurdu. TMMOB, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, projelerde sicil durum belgesi istenmesini ortadan kaldıran yönetmelik değişikliğinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için Kocaeli İdare Mahkemesi'ne başvurmuş ancak Mahkeme yürütmeyi durdurmaya gerek görmemişti. Bunun üzerine Sakarya Bölge İdare Mahkemesi'ne yapılan itiraz sonucu, Bölge İdare Mahkemesi TMMOB lehine karar vererek, yönetmeliğin yürütmesini durdurdu. Sakarya Bölge İdare Mahkemesi, Kocaeli İdare Mahkemesi'nin 18.07.2007 günlü E:2007/1053 sayılı yürütmenin durdurulması isteminin reddine ilişkin kararının kaldırılmasına oybirliğiyle karar verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi, her proje için sicil durum belgesi istenmesi zorunluluğunu yönetmelik değişikliğine giderek kaldırmış, sicil durum belgesi yerine ilgili meslek odasına kayıtlı olunduğunu gösterir belgenin de yeterli olacağı hükmünü getirmişti.

ZAMLAR ELEKTRİK FATURALARINA YANSIDI 27.01.2008

    

Şubemiz tarafından zamlı elektrik faturalarının iade edildiği basın açıklaması 26 Ocak 2008 tarihinde Gediz EDAŞ Konak İşletme Bakım Müdürlüğü önünde yapıldı. Açıklamayı EMO İzmir Şubesi 26. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Küçük yaptı. Açıklamaya ilişkin ayrıntıyı yazımızın başlığına tıklayarak bulabilirsiniz.

GIDA ÇARŞISINDA ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK 28.12.2007

    

Üye-Oda ilişkilerinin geliştirilmesi, üyelerimiz arasındaki iletişimin arttırılması ve sorunlarının çözümüne yönelik önerilerin alınması amacıyla üye yoğun iş alanları ve yerlerinde EMO işyeri temsilcilikleri oluşturulmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında Gıda Çarşısı'ndaki üyelerimizle 25 Aralık 2007 tarihinde biraraya geldik. Toplantı üyelerimizle Şube etkinlikleri, sektör sorunları ve çözüm önerilerinin ardından kokteyl ile son buldu.

ELEKTROMANYETİK UYUMLULUK SEMİNERİNE ÜYELERİMİZDEN YOĞUN İLGİ 26.12.2007

    

25 Aralık 2007 tarihinde Prof. Dr. Levent Sevgi'nin sunduğu Elektromanyetik Uyumluluk Semineri Ahmet Priştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde gerçekleştirildi. 60 üyemizin katıldığı seminerde; EMU tanımı ve uygulamaları, tipik emu problemleri, EMU ile ilgili kuruluşlar, AB EMU direktifleri, standartları, EMU limitleri, CE süreci, ışınım mekanizması, farksal ve ortak mod akımları, gürültü özellikleri, harmonik etkileri, frekans analizi, EMU test ve ölçümleri, EMU problemlerine çözüm önerileri, yıldırım etkileri, ekranlama, topraklama, bağlantılar, filtreler, tesisat döşeme kuralları konuları katılımcılara aktarıldı.

IV. ULUSAL AYDINLATMA SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ 16.12.2007

    

Şubemizin Aydınlatma Türk Milli Komitesi ile birlikte düzenlediği IV. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu 13-14-15 Aralık 2007 tarihlerinde İzmir Fuar Alanı'nda gerçekleştirildi.

GELENEKSEL GECEMİZDE ÜYELERİMİZLE BİRARADAYDIK 03.12.2007

    

Odamızın kuruluşunun 53. yılını kutladığımız Geleneksel Gecemiz 1 Aralık 2007 tarihinde Balçova Termal Tesisleri'nde kutladık. Meslekte 50,40 ve 25 yılını tamamlayan üyelerimize plaketlerinin verildiği gecede üyelerimiz Grup mavi'nin müzikleriyle doyasıya eğlendiler.

ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ YAPILDI 29.11.2007

    

MİSEM kapsamında düzenlenen Elektrik Tesislerinde Topraklamalr Eğitimi 23-24-25 Kasım 2007 tarihlerinde gerçekleştirildi. Elk. Y. Müh. Taner İriz eğitmenliğinde 11 üyemizin katıldığı eğitimde ilk olarak elektrik tesislerinde topraklamalara ilişkin genel bilgiler katılımcılara aktarıldı. Elektrik Tesislerinde Topraklamalar Yönetmeliği'nin amaç ve kapsamına ilişkin kısa bilgilendirmenin ardından, potansiyel dengeleme, topraklama sisteminin tasarımı, toprak geçiş direnci ve toprak özgül direncinin ölçümü, AG ve YG tesislerinde topraklama, aşırı gerilimlerden korunma konularında katılımcılara bilgi aktarıldı. Eğitim; Fuar Kültürpark'ta yapılan saha uygulaması ve sınavla son buldu.

GENEL NETWORK TEKNOLOJİLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ 29.11.2007

    

28 Kasım 2007 tarihinde Şubemiz Eyüp Sabri Aksüt Eğitim Salonu'nda yapılan seminere 20 üyemiz katıldı. Fırat Taner Yapalı'nın sunduğu seminerde; network kablolaması, network ürünleri, IP Telephony, bilgi güvenliği, diğer network yenilikleri konuları katılımcılara aktarıldı.

KOMPANZASYON VE HARMONİK FİLTRELEME SEMİNERİ AYDIN'DA YAPILDI 27.11.2007

    

24 Kasım 2007 tarihinde EMO Aydın İl Temsilciliğimiz'de DEÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Eyüp AKPINAR tarafından verilen Harmonikler ve Kompanzasyon seminerine 23 üyemiz katıldı. Seminerde kompanzasyon ve harmonik filtreleme, dağıtım hatlarında reaktif güç, enerji sisteminin kararlılığı, harmonikler nedir, harmoniklerin hesaplanması, harmoniklerin yapmış olduğu etkiler ve harmonik filtre uygulamaları konuları katılımcılara aktarıldı. Seminer üyelerimize verilen kokteyl ile son buldu. Seminer sunumuna yazımızın başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

ŞUBE BAŞKANIMIZ MUSTAFA KÜÇÜK EGE TV'DE 27.11.2007

    

Şube Başkanımız Mustafa Küçük 27 Kasım 2007 tarihinde Ege TV Ana Haber Bülteni'nde sokak aydınlatma bedelinin elektrik faturasına yansıtılmasına ilişkin görüşlerini kamuoyuna aktardı.

ASANSÖR SEMPOZYUMU 2008 HAZIRLIK TOPLANTISI İSTANBUL’DA YAPILDI 23.11.2007

    

Asansör Sempozyumu 2008’e yönelik İstanbul toplantısı 17 Kasım 2007 tarihinde Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Alaettin ANAHTARCI salonunda gerçekleştirildi. Toplantının açılışını Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol CELEPSOY’un yapmasının ardından bilgilendirme sunumu yapılarak katılımcıların görüş ve önerileri alındı. 20 kişilik katılımın sağlandığı toplantıda genel olarak ara eleman eğitimi, asansör yaptırıcılarına yönelik bilgilendirme, piyasa gözetimi denetim çalışmaları, yürüyen merdiven sektörüne ilişkin mevzuatların ele alınması konusunda görüşler dile getirildi.

ASANSÖR SEMPOZYUMU 2008 HAZIRLIK TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI 22.11.2007

    

Asansör Sempozyumu 2008’e yönelik Ankara toplantısı 16 Kasım 2007 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantının açılışını Elektrik Mühendisleri Odası Örgütlenme Sekreteri Olgun YURT’un yapmasının ardından bilgilendirme sunumu yapılarak katılımcıların görüş ve önerileri alındı. 35 kişilik katılımın sağlandığı toplantıda genel olarak, mühendislik etiği, davranış ilkeleri ve sorumlulukları konulu eğitim, Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliğinin tartışıldığı panel, deprem ve asansör çalıştayı gibi önerilerinin getirildiği toplantıda ayrıca sosyal etkinlikler ile ilgili görüş ve önerilerde de bulunuldu.

TEMEL RÖLE EĞİTİMİ YAPILDI 22.11.2007

    

Şubemiz tarafından 21 Kasım 2007 tarihinde Eyüp Sabri Aksüt Eğitim Salonu'nda düzenlenen seminere 44 üyemiz katıldı. Elektrik Mühendisi İrfan Arabacı'nın sunduğu seminerde; akım ve gerilim trafoları, aşırı akım koruma, kısa devreye ve aşırı yüke karşı koruma, ana ve artçı koruma, sabit zaman ve ters zaman karakteristiği, trafo koruma, açma-alarm-sinyal devreleri, yardımcı servis sistemleri konuları katılımcılara aktarıldı.

ASANSÖR PERİYODİK DENETİM GÖREVLİLERİ DENETİMLERİ DEĞERLENDİRDİ 21.11.2007

    

Şubemiz ile Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesince ortaklaşa yürütülen asansör denetimleri çalışmasında görev alan kontrol görevlilerine ara değerlendirme eğitimi Şubemiz Eyüp Sabri Aksüt Eğitim Salonu'nda 5 Kasım 2007 tarihinde gerçekleştirildi. Denetim görevlisi olarak görev yapan 41 elektrik ve makina mühendisinin katılımıyla düzenlenen eğitimde ilk olarak, asansör denetim kriterleri ile ilgili genel bir bilgilendirme yapıldıktan sonra denetim sırasında teknik ve idari anlamda karşılaşılan sıkıntılar, denetim formu-na yönelik görüş ve öneriler dile getirildi. Bu toplantıların belli periyotlarla düzenlenmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

 


EMO, MMO VE ESM UYARDI: ENERJİ ZAMLARINI YENİLERİ İZLEYECEK

02.07.2021
 


Çok Okunanlar


ÜYELİK ÖDENTİSİ BORÇLARININ YAPILANDIRMASI İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ: 30 EYLÜL 2021

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU PROGRAMI YAYINLANDI

İZMİR YEREL KADIN KURULTAYI DÜZENLENİYOR

YANGIN VE DEPREM SEMPOZYUMU DÜZENLENDİ

AYDIN’DA SMM ÜYE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBE YÖNETİM KURULU, SMM KOMİSYONU ORTAK TOPLANTISI

DÖNEMİN 3`ÜNCÜ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MİLLETVEKİLLERİ ARSLAN VE SERTER, ŞUBEMİZİ ZİYARET ETTİ

DAYANIŞMA GÜNÜNDE MÜCADELE VURGUSU

ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2021 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.