MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 82

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 9  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

3. KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI 10.09.2009

    

"ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ YERİNE YAŞAM PLATFORMU" tarafından son günlerde 3. köprü ile ilgili artan tartışmalara yönelik görüşlerini açıkladıkları bir basın toplantısı düzenlendi.9 Eylül 2009 Çarşamba günü, saat : 11:00‘de Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi‘nde odalarımızın katılımıyla yapılan basın toplantısına Şubemi Y.K Üyesi Pınar Hocaoğulları da katıldı.

İSTANBUL NKP BASIN AÇIKLAMASI: NÜKLEER SİLAHLARA DA, SANTRALLARA DA HAYIR! 06.08.2009

    

İstanbul NKP adına TMMOB İstanbul İKK Sektereliği tarafından düzenlenen basın açıklaması, Hiroşima ve Nagasaki'ye nükleer bomba atılmasının 64. yıldönümü, Rusya Başbakanı Putin'in içinde nükleer santralların da olduğu bir paketi görüşmek için Ankara'ya geldiği güne rastladı. İstanbul NKP diğer illerdeki Nükleer Karşıtı Platformları ile birlikte bu görüşmeleri protesto ederek, Hiroşima ve Nagasaki'de ölenleri andı. 6 Ağustos günü Galatasaray Lisesi önünde yapılan basın açıklaması Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Karaçay tarafından okundu. Şubemizden ve diğer NKP bileşeni kurumlardan üye ve yöneticiler katıldı. Basın açıklamasının tam metni aşağıda yer almaktadır.

SİYASİ İKTİDAR TRT’DEN ELİNİ ÇEKSİN 08.07.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, 7 Temmuz 2009 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile TRT’de yaşanan kadrolaşma faaliyetlerine dikkat çekerek, Haber-Sen’e yönelik anti-demokratik uygulamalara son verilmesini istedi. Konuya ilişkin basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB İSTANBUL İKK : DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI 01.07.2009

    

TMMOB İstanbul İKK düzenlediği basın açıklaması 1 Temmuz 2009 Çarşamba günü saat, 12:00'de, Karaköy İDO İskelesi önünde yapıldı. İlk olarak, TMMOB İKK Sekreteri, Tores Dinçöz bir konuşma yaptı. Ardından Gemi Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Erdal Kılıç basın açıklaması metnini okudu. Açıklamayı ekte bulabilirsiniz.

BASIN AÇIKLAMASI: ÜYELERİMİZ MEHMET YEŞİLTEPE VE ABDÜLSELAM SULTAN SERBEST BIRAKILSIN 21.05.2009

    

21 Mayıs günü Şubemizde yapılan basın toplantısı ile 17 Nisan'da gözaltına alınarak tutuklanan üyelerimiz Mehmet Yeşiltepe ve Abdülselam Sultan'ın serbest bırakılması istendi. Üyelerimizin yakınları ve avukatlarının da katıldığı toplantıda basın açıklaması metnini Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Karaçay okudu.

NÜKLEER İHALEDE PERDE KAPATMA ZAMANI 30.04.2009

    

EMO 41. Dönem Yönetim Kurulu’nun bugün (30 Nisan 2009) gerçekleştirdiği basın açıklamasında nükleer ihale sürecinde yaşanan skandal niteliğindeki gelişmelere dikkat çekilerek, “Daha fazla hukuksuzluğa ve şaibeye yol açılmadan ihalenin iptal edildiği açıklanmalı; kamu zararına yol açacak 86 milyar dolarlık maceraya geçit verilmemelidir. Mevzuata göre Yarışma Komisyonu’nun olumsuz kararı gereği TETAŞ derhal yarışmayı iptal etmek zorundadır” denildi. Açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

ELEKTRİK BEDELİNDE TRT PAYININ KALDIRILMASI EKONOMİK KRİZİ ÖNLER Mİ? 20.03.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Musa Çeçen ve EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Gülşen, elektrikte TRT payının kaldırılması girişimini elektrik zamlarının üstünü örtme girişimi olarak değerlendirirken, elektrik ve doğalgazda KDV indirimi yapılmasını talep ettiler. EMO İzmir Şubesi'nde yapılan basın toplantısı metninin tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SU PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI - 16 MART 2009 - 17.03.2009

    

BİLİME ÖZGÜRLÜK 12.03.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi‘nde Darwin ile ilgili yazılara yapılan sansürü bugün (11 Mart 2009) bir basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. “Bundan 1.5 asır önce Türlerin Kökeni adlı kitabı yayımlanan Darwin’e ve fikirlerine 2009 yılında özgürlük istemek zorunda kalmaktan utanç duyuyoruz” denilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

SUYUN TİCARİLEŞMESİNE HAYIR PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI 09.03.2009

    

Suyun Ticarileşmesine Hayır Platformu 7 Mart 2009 günü Taksim’de basın açıklaması yaptı. 15 Mart 2009 günü Kadıköy’de yapılacak olana “Su Hayattır, Satılamaz” mitingine çağrı amacıyla yapılan basın açıklamasına demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri katıldı.

SUYUMUZA SAHİP ÇIKALIM: BASIN AÇIKLAMASI 04.03.2009

    

Suyun Ticarileşmesine Hayır Platformu’a üye kurum ve kuruluşların temsilcileri 3Mart 2009 günü İSKİ önünde basın açıklaması yaptı. İstanbul Aksaray’da bulunan İSKİ Genel Merkezi önünde yapılan basın açıklamasında aşağıdaki görüşlere yer verildi.

BASIN AÇIKLAMASI: 1/100 000 ÖLÇEKLİ İSTANBUL İL ÇEVRE DÜZENİ PLANI İPTAL EDİLMELİDİR 23.02.2009

    

TMMOB’a bağlı odalarımız, açılan davalar sonucunda iptal edilmiş olan 1/100 000 ölçekli İstanbul İl Çevre Düzeni Planı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nce oy çokluğu ile yeniden onaylanması üzerine 23 Şubat günü yaptığı bir basın açıklaması yaptı.

SUYUN TİCARİLEŞTİRİLMESİNE HAYIR PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI 23.02.2009

    

23 Şubat günü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhanedeki binası önünde bir basın açıklaması yapan Suyun Ticarileştirilmesin Hayır Platformu: “Bizler Suyun Ticarileştirilmesin Hayır Platformunun bileşenleri olarak 16-22 Mart 2009 tarihlerinde İstanbul’da toplanacağı belirtilen Dünya Su Forumu’nu ve gayrı meşru forumun Türkiye’de ve dünyada bütün destekçilerini protesto ettiğimizi kamuoyuna duyurmayı bir görev biliyoruz dedi.

NKP'DEN "FİYAT ZARFI" PROTESTOSU 19.01.2009

    

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), nükleer yarışmada tek teklif gelmesine rağmen sürecin devam ettirilerek, fiyat teklifinin açılmasını, bugün (19 Ocak 2009) düzenlediği kitlesel basın açıklaması ile protesto etti. NKP Sekretaryası Elektrik Mühendisleri Odası’ndan (EMO) Yönetim Kurulu Yazmanı Hüseyin Önder tarafından okunan basın açıklamasında, tek firma ile “ihalenin” sürdürülemeyeceği vurgulanarak, ihalenin iptal edilmesi istendi. Aynı tip nükleer santralın AB Enerji Komisyonu tarafından bir yıldır lisanslanmadığına da yer verilen açıklamada, Akkuyu’da kurulması planlanan nükleer santralın doğaya, deniz ve insan yaşamını olumsuz etkileyeceği anlatıldı. Basın açıklamasının tam metnini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

BASIN AÇIKLAMASI:ZAM YAPARAK ENERJİ TASARRUFU DAYATMASINA SON. YAŞAM KALİTEMİZDEN TAVİZ VERMEDEN, DAHA DÜŞÜK ENERJİ KULLANIMI MÜMKÜNDÜR! 16.01.2009

    

16 Ocak 2009 Cuma günü Saat: 12:00’de Şubemiz ve Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi her yıl ocak ayının ikinci haftasında kutlanan Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle basın açıklaması yaptı. Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Toplantı Salonu’nda yapılan basın açıklamasında önce MMO İstanbul Şubesi YK Başkanı İlter Çelik aşağıda bulunan sunum üzerinden enerji verimliliği üzerinden ne anladıklarını, gerçek bir enerji verimliliği politikası için nelerin gerçekleştirilmesi gerektiğini aktardı.

ENERJİ VERİMLİLİĞİ, EN-VER KAMPANYALARININ DIŞINDA POLİTİKA ÜRETME SORUMLULUĞU GEREKTİRİR… ZAMLARLA ENERJİDE TASARRUF DAYATMASINA SON VERİN 15.01.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 41. Dönem Yönetim Kurulu, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle bugün (14 Ocak 2009) yaptığı yazılı basın açıklamasıyla uyarılarda bulundu. "Türkiye‘de lamba üreten tek bir fabrikanın bile bulunmadığı ortamda göstermelik kampanyaların ötesinde verimliliğin gerçek ekonomik çözümlerle birlikte ele alınması da temel bir zorunluluktur" denilen açıklamada, tasarruflu lamba kullanımının yaygınlaştırılması için dar gelirli yurttaşlara ücretsiz lamba dağıtımı yapılması önerildi. Basın açıklamasına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO GENEL MERKEZİ: 2008 YILI ENERJİ BİLANÇOSU: ÖZELLEŞTİRME, KARABORSA, ZAM VE YATIRIMSIZLIK 02.01.2009

    

Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Musa Çeçen, EMO'nun 54. kuruluş yıldönümünde, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Kemal Bulut ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek 2008 yılında enerji alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler. Basın toplantısında 1 Ocak 2009'dan itibaren geçerli olacak elektrik zammı, nükleer ihale süreci eleştirilirken, 17 yıl önceki görevlendirmeye dayanılarak Aydın, Denizli ve Muğla illeri elektrik dağıtım hizmetinin devri sürecinde kamu zararına yol açan uygulamalar kamuoyuna aktarıldı.

GAZZE; İSRAİL’İN KATLİAM YAPTIĞI BİR HAPİSHANE! 02.01.2009

    

Filistinli çocuklar Dilsiz kalabalıklarda büyür yalnızlığım/Postal sesleri boğar türkülerimizi/Bir gecede büyüyen filistinli çocuklar/İntifada biçer mayın tarlalarında/Kutsal topraklar utanır/Ben utanırım çaresizliğimden/Sınırları zorlarım/Taş doldurup ceplerime Adil Okay Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı. Çoğu sivil olmak üzere yüzlerce ölü ve yaralıya neden olan saldırıların hiçbir gerekçe ile açıklanamayacağı belirtilerek, Gazze'ye yönelik tecrit politikasına son verilmesi için başta Mısır olmak üzere uluslararası kamuoyuna da çağrıda bulunuldu.

EMO'DAN GÖKÇEK'E BİLİRKİŞİ YANITI 25.12.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Musa Çeçen, EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pektaş, doğalgaz sayaç ihalesine ilişkin soruşturmada bilirkişilik hizmeti veren EMO Üyesi Haşim Aydıncak'ın katılımıyla 20 Aralık 2008 Cumartesi günü EMO Ankara Şubesi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in EMO Üyesi bilirkişi ve EMO hakkındaki çirkin sözlerine yanıt verildi.

TMMOB İSTANBUL İKK BASIN AÇIKLAMASI: 25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI ULUSLARARASI MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ 17.12.2008

    

1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde Mirabal kardeşler diktatör Trujillo’ya karşı verdikleri mücadele sonucu çeşitli zamanlarda ağır baskılara maruz kaldılar ve 25 Kasım 1960’da bu üç kız kardeş tecavüz edilip, öldürüldüler. Mirabal kardeşlerin özgürlük ve insan hakları için verdikleri mücadele tüm dünyada sembol haline geldi.1999 yılında Birleşmiş Milletler, 25 Kasım’ı “Kadına Yönelik Şiddetin Ortadan Kaldırılması için Uluslararası Mücadele Günü” olarak kabul etti.

 


TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


EMO GENÇ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ`NDE

ETMD GELENEKSEL YAZA MERHABA BULUŞMASI

ÇMO İSTANBUL ŞUBESİ`NİN DÜZENLEDİĞİ ÇMO`NUN 32. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ETKİNLİĞİNE KATILDIK

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.