MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 82

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 9  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş’DE (AYEDAŞ) ÖZLÜK HAKLARINI ARAYAN PERSONELE YÖNELİK SÜRGÜNLER ÖZELLEŞTİRME POLİTİKASININ DEVAMIDIR 18.05.2007

    

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nde, özlük haklarının verilmemesi ile ilgili dava açan 12’si Elektrik Mühendisi (İşletme müdürü dahil) olmak üzere toplam 15 çalışan, iki ay süreyle, Doğu bölgemizdeki değişik illerde sürgüne gönderilmiştir. Bu uygulama siyasi iktidarın, özelleştirme öncesinde kurumun içini boşaltmaya yönelik bir operasyonudur. Bu aynı zamanda, TEDAŞ’taki teknik ve uzmanlık gerektiren bu sektörde bilgiye, beceriye ve deneyime bakılmaksınız politik yandaşlık esasında bir kadrolaşma politikasının uzantısıdır. EMO, bu hukuka ve kamu yararına aykırı süreci başından sonuna kadar takip edecek, üyelerine ve çalışanlara sahip çıkacaktır.

İSTANBUL NKP BASIN AÇIKLAMASI: AKP HÜKÜMETİ’NİN “GÖREVLİ OLARAK” MECLİSTEN GEÇİRDİĞİ NÜKLEER GÜÇ SANTRALLARININ KURULMASI VE İŞLETİLMESİ HAKKINDAKİ YASA HALKA İHANET YASASIDIR 16.05.2007

    

16 Mayıs günü İstanbul NKP sekretaryası adına Galatasaray Lisesi önünde basın metnini okuyan EMO İstanbul Şubesi Başkanı Erol Celepsoy: "AKP hükümetinin, “görevli olarak” 8 Mayıs 2007 günü Meclisten geçirdiği Nükleer Yasa metni, buram buram tercüme kokmaktadır. Çünkü bu yasa metni yabancı nükleer lobilerin AKP hükümetinin önüne koyduğu bir metindir. Ülkemizin ve halkımızın hiç bir yarasını sarmayacak ve hatta yeni yaralar açacak bu “kökü dışarda” yasayı Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylamayacağını biliyor ve ivedi olarak VETO etmesini talep ediyoruz" dedi. Daha sonra Galatasaray Postahanesi'nden Cumhurbaşkanımıza bir mektup gönderildi.

AKP HÜKÜMETİ’NİN GİDERAYAK MECLİSTEN GEÇİRDİĞİ NÜKLEER GÜÇ SANTRALLARININ KURULMASI VE İŞLETİLMESİ HAKKINDAKİ YASA HALKA İHANET YASASIDIR 09.05.2007

    

AKP hükümeti, meşruiyetinin ve geçerliliğinin tartışılır olduğu bu günlerde ülkemizin en acil konusu nükleer güç santrallarının kurulması imiş gibi, TBMM'de kanunlaşmayı bekleyen 147 yasa tasarısı arasından, Nükleer Güç Santrallarının Kurulması ve İşletilmesi Hakkındaki Yasa Tasarısı’nı, Meclis Genel Kurulu’na getirerek “yangından mal kaçırmaya” girişmiştir.

İNTERNET 14 YAŞINDA SANSÜRLE KARŞI KARŞIYA 12.04.2007

    

Türkiye’ye ilk kez 12 Nisan 1993 tarihinde gelen İnternet’in 14. yılı, “baskı ve sansür” girişimlerinin yasalaştırılmaya çalışıldığı bir ortamda kutlanıyor. İnternet Kurulu’nun kapatıldığı bir ortamda ilk kez bu yıl İnternet Haftası bir kamu kuruluşunun yönlendiriciliği olmaksızın yapılıyor. Politika üretme yetkisi olmayan bir kurula internet içeriğinin denetlenmesi işi verilmeye çalışılıyor. Elektrik Mühendisleri Odası'nın İnternet'in 14. doğum günü nedeniyle yaptığı basın açıklaması yazımızın devamında yer almaktadır.

BASIN AÇIKLAMASI: NÜKLEER SANTRAL KARŞITI BİLİM İNSANLARI BİLDİRİSİ 10.03.2007

    

10 Mart 2007 günü Saat: 11:00'de Elekrit Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nin Harbiye'deki toplantı Salonu'nda NÜKLEER SANTRAL KARŞITI BİLİM İNSANLARI BİLDİRİSİ basın açıklaması yapılarak kamuoyuna duyuruldu. EMO İstanbul Şubesi Başkanı Erol Celepsoy'un açış konuşmasından sonra Prof. Dr. Tolga Yarman 166 Bilim Adamının imzasını taşıyan ekteki Bildiriyi geniş bir biçimde aktardı. Daha sonra söz alan Doç. Dr. Melih Baş ise nükleer santralların ekonomi politikası üzerine açıklamalarda bulundu.

NÜKLEER GÜÇ SANTRALLERİNİN KURULMASI VE İŞLETİLMESİ İLE ENERJİ SATIŞINA İLİŞKİN KANUN TASARISI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 14.11.2006

    

NÜKLEER GÜÇ SANTRALLERİNİN KURULMASI VE İŞLETİLMESİ İLE ENERJİ SATIŞINA İLİŞKİN KANUN TASARISI Meclis’e sevkedilmiştir. Bu konuda ve 24 Kasım 2006 tarihinde yurt çapında toplanan onbinlerce nükleer santral karşıtı imzanın TBMM’ne iletilmesi konusunda bütün Nükleer Karşıtı Platformları ile eşgüdümlü olarak İSTANBUL NKP tarafından basın açıklaması yapıldı. İstanbul NKP Sekretaryası görevini yürüten EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy tarafından sunulan basın açıklaması EMO İstanbul Şubesi Tülin Aydın Eğitim Merkezi'nde yapıldı. Ekte basın açıklamasının tam metni yer almaktadır.

SOKAK AYDINLATMA VERGİSİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI 18.08.2006

    

18 Ağustos 2006 günü Şubemiz Tülin Aydın Eğitim Merkezi'nde sokak aydınlatma vergisi ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Tüketiciler Derneği ile birlikte yapılan basın açıklamasında konuşan Şubemiz Başkanı Erol Celepsoy, AKP Hükümeti “enerji krizi”, “nükleer enerji zorunluluğu”, “elektrik zammı” gibi söylem ve politikalarla aslında, elektrik dağıtım işletmelerini özelleştirmeye hazırlamaktadır. Sokak aydınlatma vergisi, satışa çıkarılan elektrik dağıtım işletmelerinin pazarlanma politikasının bir parçasıdır. Arkasından daha büyük zamlar, daha kalıcı vergiler beklenmelidir. Tıpkı Telekom’da olduğu gibi, tıpkı diğer özelleştirilen kamu işletmelerinde olduğu gibi dedi.

SİNOP'TA YİTİRDİĞİMİZ 3 GENÇ 27.07.2006

    

SİNOP’TA NÜKLEERSİZ YAŞAM ŞENLİĞİ 14.07.2006

    

ORTADOĞU'DAKİ SAVAŞ ÇIĞIRTKANLIĞI DURDURULMALI 14.07.2006

    

EL BARADEY'İN TÜRKİYE ZİYARETİNE PROTESTO 07.07.2006

    

Nükleer Karşıtı Platform, İran’ın nükleer güç olma arayışının kabul edilemez olduğunu vurguladığı gibi, dünyanın en büyük nükleer silah üreticisi olan ve el altından pek çok ülkeye nükleer silah teknolojisi ihraç eden ABD’nin İran’a yönelik olası müdahalesini de kabul edilemez olarak görmektedir.

HÜKÜMET SORUMLULUKTAN KURTULAMAZ 05.07.2006

    

Türkiye’ye birbirinden beter iki seçenek dayatılmaktadır. Ya ülke enerjisiz kalacak, ya da geçmiş dönemde olduğu gibi risklerin kamuda, tatlı karın şirketlerde olduğu yapı, serbestleşme adı altında yaygınlaştırılarak devam ettirilecektir.

SİYASAL İKTİDAR NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI, ŞİMDİ DE YABANCILAR ÜZERİNDEN YASAMIZLA VE MESLEĞİMİZLE UĞRAŞIYOR. 23.06.2006

    

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı 23 Haziran 2006 tarihinde "Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Tasarısı" hakkında basın açıklaması yaptı.

TMMOB İSTANBUL İKK BASIN AÇIKLAMASI-MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU KANUNU TASARISI HAKKINDA TMMOB GÖRÜŞÜ 21.06.2006

    

TMMOB İSTANBUL İKK BASIN AÇIKLAMASI İSTANBUL METROPOLİTEN PLANLAMA VE KENTSEL TASARIM MERKEZİ NE YAPAR? 08.06.2006

    

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu olarak, 2700 Yıllık İstanbul Kentinde hukuk dışı, toplumsal uzlaşmaya dayanmayan, bilime ve akla aykırı olan, kentleşme ve planlama ilkeleri ile bağdaşmayan karar ve uygulamalar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Metropoliten Planlama Bürosu tarafından yapıldığı belirtilen 1/100.000 ölçekli İstanbul Çevre Planı çalışmaları ile ilgili görüşlerimizi paylaşmak amacıyla 6 Haziran 2006 Salı günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yıldız Sarayı Dış Karakol binasında Basın toplantısı gerçekleştirildi.

TMMOB İSTANBUL İKK BASIN AÇIKLAMASI: KISILMAK İSTENEN SES SİZİN SESİNİZDİR ÇÜNKÜ TRT HALKINDIR 08.06.2006

    

7 Haziran 2006 Çarşamba günü İstanbul radyosu önünde Kısılmak İstenen Sizin Sesinizdir, Çünkü TRT Halkındır başlığıyla bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 05.06.2006

    

İstanbul Nükleer Karşıtı Platform adına Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Erol Celepsoy’un 5 Haziran 2006 günü saat: 11:00’de Galatasaray Lisesi önünde yaptığı basın açıklaması metni aşağıdadır. Aynı gün Bizim ve Yaşam radyolarda programa katılan Erol Celepsoy, nükleer karşıtı çalışmaları kamuoyuna aktardı.

NÜKLEER KARŞITI BASIN AÇIKLAMASI 26.04.2006

    

EMO Genel Merkezi ile eşzamanlı olarak şubelerimizde yapılan Nükleer Karşıtı basın açıklamasının İstanbul ayağı bugün (26 Nisan 2006) saat 11:00'de EMO İstanbul Şubesi'nde yapıldı. İstanbul NKP olarak yapılan basın açıklaması EMO İstanbul Şubesi Başkanı Erol Celepsoy tarafından okundu. Akşam 19:00'da Galatasaray Lisesi önünde yapılacak İnsan Zinciri'ne çağrı yapıldı.

 


TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.