MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 
MİSEM EĞİTİMLERİ
 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 81

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

· 

KVKK

 


 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 9  > Sonraki >  >> Son >>
 
 

AKP, BASKI ORTAMINI KİŞİLERDEN KURUMLARA DOĞRU GENİŞLETİYOR… EMO’DAN BAŞBAKAN’A YANIT 04.12.2008

    

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kızılcahamam'da düzenlenen AKP İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda meslek odalarına yönelik suçlamalarına Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu bugün yazılı bir basın açıklaması yaparak tepki gösterdi. Açıklamada, "Erdoğan, bu ülkede yıllarca eğitim görerek yetişen mühendis, mimar ve şehir plancılarını suçlarken, hukuk devletini de hiçe saydığını bir kez daha göstermiştir" denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB İSTANBUL İKK: BATAN İSKELE DEĞİL, SORUMSUZ ANLAYIŞ 28.11.2008

    

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, Birleşik Taşımacılık Sendikası İstanbul 1 No'lu Şube ve Gemi Mühendisleri Odası, şiddetli lodos nedeniyle batan Karaköy İskelesi ile ilgili 27 Kasım güü Saat: 11:00'de Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenledi. Basın açıklmasında konuşan Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Tansel Timur, 21 Kasım'da şiddetli lodos nedeniyle batan Karaköy İskelesi ile yaptığı açıklamada, “Karaköy'de batan sadece iskele değil, insan yaşamını hiçe sayan akıl, bilim ve çağ dışı sorumsuz anlayıştır” dedi. Timur, gösterişe yönelik “Prestij Projeleri” ile günü, görüntüyü kurtarmayı amaçlayan anlayışın Karaköy iskelesi ile birlikte battığını söyledi. Basın açıklamasının tam metni aşağıda bulunmaktadır.

HİDROLİK GELECEĞİMİZ PİYASA KURBANI: ENERJİDE HES OYUNLARI 19.11.2008

    

Ülkemizin hidrolik kaynaklarının bedelli-bedelsiz olarak santral kurmak üzere özel ellere bırakılması Anayasa’ya ve kamu yararına aykırıdır. 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu sonrasında hidroelektrik santral (HES) projelerine yönelik olarak sürdürülen rant dağıtım anlayışı, gıda şirketlerinden medikal şirketlerine, hatta spor kulüplerine kadar ehil olmayan çok sayıda tüzel kişiliğin HES yapmaya kalkışmasıyla sonuçlanmıştır. Çantacılar olarak anılan lisans simsarları türemiş; öyle bir düzeye gelinmiştir ki, kimliği belirsiz şirketler ilanlarla HES lisansı satın almaya çalışmaktadırlar. Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu'nun HES ihaleleri ve yatırımlarını değerlendiren basın açıklamasının tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO VE MMO'DAN ENERJİ BAKANINA ZAM YANITI 06.11.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) ve Makina Mühendisleri Odası (MMO) bugün (6 Kasım 2008) gerçekleştirdikleri basın toplantısı ile doğalgaz ve elektrik fiyatlarına yapılan zamlara ilişkin ayrıntılı bilgileri, kamuoyu ile paylaştı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Musa Çeçen ve MMO Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz’ın birlikte gerçekleştirdiği basın toplantısında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler’in “odaların yanlış hesap yaptığına” yönelik açıklamalarına tepki gösterilerek, ayrıntılı bir sunum ile elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar ortaya konuldu. Basın toplantısı metnine ve toplantı sırasında gerçekleştirilen sunuma yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KAÇAK ELEKTRİK ÇETELERİ TARAFINDAN ÖLDÜRÜLEN HASAN BALIKÇI’NIN KATİLLERİ 6 YILDIR CEZASIZ KALDI 16.10.2008

    

Şubemiz Yönetim Kurulu 16 Ekim 2008 günü bir basın duyurusu yaparak, Hasan Balıkçı'yi öldüren tetikçilerin ve sorumluların 6 yıldır cezasız kalmasını protesto etti. Çetelere karşı mücadelemiz devam edecektir denilen basın açıklamasının tam metni ektedir.

BAYRAMDA ACI ŞEKER: ZAM YARIN YÜRÜRLÜKTE 10.10.2008

    

AKP Hükümeti’nin serbest piyasa ve özelleştirme ısrarı nedeniyle pahalı elektrik ve elektrik kesintileri açmazıyla karşı karşıya kalan halk, yeni yılın ardından Şeker Bayramı’nda da yine zam hediyesi aldı. Elektrik mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu’nun bugün (30 Eylül 2008) yaptığı açıklamada, yarın devreye girecek zamla çıplak elektrik fiyatı yüzde 10.7 artığına dikkat çekilirken, konutların kullanılan elektik için zam oranın yıl başından bu yana yüzde 64.5’e ulaştığı vurgulandı. Elektrik fiyat artışının, Ocak 2003-Ağustos 2008 dönemini kapsayan 5 yıl 7 aylık AKP iktidarı döneminde gerçekleşen tüketici fiyatları endeksindeki yüzde 63.5’lik artışı da aştığının belirtildiği açıklamada, “Böylece 5 yıldır zam yapmadık diyerek oy toplayan AKP Hükümeti’nin seçim boyası 10 ayda döküldü” denildi. Basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BALIKÇI DAVASI 6 YILDIR BEKLİYOR 12.09.2008

    

Kaçak elektrik mücadelesinde alçak bir saldırı sonucu yaşamını yitiren Hasan Balıkçı davası ödenek yokluğuna takıldı. EMO 41. Dönem Yönetim Kurulu Adalet Bakanı’na bugün bir mektup göndererek ödenek yokluğu sorununun ivedilikle çözülerek, sanıkların 17 Eylül 2008 tarihli duruşmada hazır bulundurmalarını talep etti.

FABRİKA VE ALÇAK GERİLİM GÜÇ ABONELERİNE ELEKTRİK BAĞLANMASI BAKANLIK KARARI İLE ENGELLENİYOR! 07.08.2008

    

Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu, yeni elektrik tesislerine ilk defa enerji verilirken, piyasada bulunmayan akım ve gerilim ölçü transformatörlerinin zorunlu tutulmasına ilişkin bugün (6 Ağustos 2008) yazılı bir basın açıklaması yaptı. Fabrika ve alçak gerilim güç abonelerine elektrik bağlanmasının engellendiğine dikkat çekilen açıklamanın tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

TMMOB İSTANBUL İKK BASIN AÇIKLAMASI: IBM TÜRK’DEKİ BİLİŞİM ÇALIŞANLARININ VE TÜM BİLİŞİM EMEKÇİLERİNİN SENDİKAL MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ 25.07.2008

    

28.07.2008 Pazartesi günü saat 12:00'de Şubemiz Alaettin Anahtarcı Konferans Salonu'nda TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu tarafından basın açıklaması yapıldı. TMMOB İKK Sekreteri Tores Dinçöz tarafından kamuoyuna sunulan basın açıklamasının tamamını ekte bulabilirsiniz. Basın toplantısı Şubemiz Başkanı Erhan Karaçay tarafından açıldı.

BASIN AÇIKLAMASI: HAYAT TV‘NİN KAPATILMA KARARI, SİYASİ İKTİDARIN DEMOKRASİ ANLAYIŞININ AYNASIDIR 23.07.2008

    

Bugüne kadar özelleştirmelere, iş cinayetlerine, "kentsel dönüşüm" adı altında yürütülen rant yağmasına, emekçiler üzerindeki baskılara, çevre katliamlarına tutarlı ve bilimsel yayıncılık anlayışıyla karşı çıkan Hayat Televizyonu’nu yayının hukuksuz olarak kesilmesinin tek gerekçesinin bu TV kanalının yayın hayatının başından itibaren sürdürdüğü muhalif yayın çizgisi olduğunu düşünüyoruz

EMO’DAN MERAM VE ARAS DAĞITIM ÖZELLEŞTİRMESİNE DAVA 03.07.2008

    

Başkent ve Sakarya elektrik dağıtım bölgelerinin satışına karşı açtığı davalar halen sürmekte olan Elektrik Mühendisleri Odası, Meram ve Aras elektrik dağıtım şebekelerinin özelleştirilmesine yönelik sürecin başlatılması üzerine de yargıya başvurdu. Danıştay’a 30 Haziran 2008 tarihinde açılan davalarda, Meram ve Aras elektrik dağıtım ihale ilanı ile bu ilana dayanak oluşturan idari kararın iptali ve yürütmesinin durdurulması talep edildi. Konuya ilişkin basın bültenine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

EMO GENEL MERKEZİ: ZAMMIN BÜYÜĞÜ GERİDE 02.07.2008

    

Sanayici, konut, tarımsal sulama, aydınlatma, kalkınmada öncelikli il, şehit-gazi kullanıcıları ayrımı yapılmaksızın çıplak olarak elektrik fiyatlarına kilovatsaat başına yüzde 26 zam yapıldı. Hükümet, Ocak ayında çıplak fiyata yapılan zammı açıklayarak halkı kandırırken, bu kez de daha düşük olduğu için perakende satış hizmeti, dağıtım ve iletim bedelleri dahil fiyata yapılan zammı açıkladı. Yapılan zam otomatik fiyatlandırma mekanizmasının devreye girmesinden değil, büyük ölçüde dengeleme ve uzlaştırma denilen karaborsa sistemindeki elektrik fiyat artışlarının tarifeye yansıtılmasından kaynaklandı. Otomatik fiyatlandırma mekanizması mevzuat olarak bugünden itibaren yürürlüğe girerken ilk uygulaması 1 Ekim’de faturalara yansıyacak. Elektrik Mühendisleri Odası 41. Dönem Yönetim Kurulu'nun, elektrik zammı, otomatik fiyatlandırma ve dağıtım özelleştirmelerine ilişkin bugün yaptığı basın açıklamasının tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

BASIN AÇIKLAMASI: GÖZÜMÜZ AYDIN, KARANLIK GÜNLER YAKIN 30.06.2008

    

AKP Hükümeti'nin yaptığı elektrik zamlarına karşı 30 Haziran 2008 günü BEDAŞ Taksim binası önünde kitlesel basın açıklaması yapıldı. Şubemiz Başkanı Erhan Karaçay'ın okuduğu basın açıklamasına, Şubemiz yönetici ve üyeleri, DİSK, TMMOB İstanbul İKK Sekreterliği, Ener-Sen, KESK-ESM, Tes-İş 1. Nolu Şube, TÜKODER, TÜDEF yönetici ve temsilcileri katıldı. Basın açıklamasının tam metnini haberin devamında bulabilirsiniz.

BASIN AÇIKLAMASI: ELEKTRİK ZAMMI 1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN OTOMATİK! 11.06.2008

    

11 Haziran 2008 günü Şubemiz'de yapılan basın açıklamasında elektrik zamlarının 1 Temmuz'dan itibaren otomatiğe bağlanacağı hatırlatılarak, tüm sektörlerde olduğu gibi enerji sektöründeki talana karşı duracağız, kamunun, halkın yararına politikaların hayata geçirilmesi için meşru mücadelemizi sürdüreceğiz, denildi. Şubemiz Başkanı Erhan Karaçay'ın kamuoyuna açıkladığı basın açıklaması metninin tamamı aşağıda yer almaktadır.

SİNOP’TA NÜKLEERİN ZARARLARI GÖRÜLMEYE BAŞLADI! 18.04.2008

    

Nükleer Karşıtı Platform, Sinop'ta düzenlenen etkinliklerin engellenmesi ve bazı etkinliklere katılanlara ceza kesilmesine tepki gösteren bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

14 ŞUBAT 1914 BASIN TOPLANTISI:ZAM VE KARANLIK 14.02.2008

    

14 Şubat 1914 İstanbul‘un elektrikle buluştuğu gündür. Elektriğin İstanbul’a gelişinin 94. yılında, elektrik alanındaki gelişmeler hiç de içaçıcı değildir. Cumhuriyetin ilk yıllarının, devletleştirme adı altında sürdürülen, kamulaştırma, yerli kaynakların kullanımı, dışa bağımlılığın azaltılması uygulamalarından bugün eser bile kalmamıştır. AKP iktidarı bu ülkedeki “ekonomik” ve “rantabl” saydıkları her şeyi satmaktadır. Türk Telekom’dan, Kuşadası limanına; PETKİM’den, bankalara kadar bir çok kuruluş uluslararası global sermayenin denetimi altına girmiştir. Enerji alanında da benzer gelişmeler olmuş ve olmaya devam etmektedir. Böyle bir günde hepimizin bugününü ve geleceğini yakından ilgilendiren elektrik enerjisinin durumunu ve uygulanan enerji politikalarını, Marmara Bölgesi‘nin enerji profilini ve çözüm önerilerini ve elektrik zamlarını kamuoyuna sunduğumuz basın toplanıtısı metni aşağıda yer almaktadır.

BASIN AÇIKLAMASI: NÜKLEER ENERJİ ARENASI DEĞİL TÜRKİYE HALKININ CAN PAZARI SAĞLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ ENERJİ TEKELLERİNİN KAR HIRSINA PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR 18.01.2008

    

Bugüne kadar Türkiye’de yedi adet Enerji Arenası düzenleyen Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi (STEAM) bu yıl düzenlediği Enerji Arenası’nı Nükleer başlığıyla gerçekleştiriyor. 18 Ocak günü Lütfi Kırdar Kongre Salonu’nda gerçekleştirilmekte olan Nükleer Enerji Arenası’nın açılışını Enerji Bakanı Hilmi Güler yaptı. Uluslararası düzeyde organize edilen Nükleer Enerji Arenası’na, yerli ve yabancı sermaye temsilcileri, Milletvekilleri ve akademisyenler dışında, Cumhurbaşkanlığı Enerji Danışmanı’ndan Hükümetin çeşitle bakanlıklarında üst düzey görev yapan birçok etkili ve yetkili kişi katılıyor.

TMMOB İSTANBUL İKK: KAZA DEĞİL CİNAYET 08.10.2007

    

Harita Mühendisi Gülseren Yurttaş'ın cinayet gibi bir iş kazasında yaşanı yitirmesine tepkiler sürüyor. TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu 5 Ekim günü Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla sürecin takipçisi olacağını, TMMOB dışındaki kurumlarla sürecin beraber örgütleneceğini ifade etti.

TELEKOM’DAN KRONOMETRİK ZAM 25.07.2007

    

Şehiriçi görüşmelerdeki hileli zammın yargı kararıyla yürütmesinin durdurulmasının ardından Türk Telekom yeni tarifesini seçimlerden bir gün önce yürürlüğe koydu. Sabit ücretteki yargı kararına aykırı zam korunurken, şehirlerarası, uluslararası ve cep telefonu aramalarında kronometrik zam devreye sokuldu. EMO‘nun yaptığı hesaplamaları da içeren Elektrik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından yeni tarifeye ilişkin bugün (25 Temmuz 2007) yapılan basın açıklamasının tam metnine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SON GÜNLERDE YAŞANAN GELİŞMELERE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI 21.06.2007

    

Birliğimiz TMMOB, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) son günlerde yaşanan olaylara ve gelişmelere ilişkin bin basın acıklaması yaptılar. 20 Haziran akşamı saat: 19:00'da Taksim Gezi Parkı'nda yapılan basın açıklamasına çok sayıda üye ve yönetici katıldı.

 


TORBA YASA TEKLİFİNİ GERİ ÇEK

17.11.2020
 


Çok Okunanlar


ŞUBEMİZ EMO GENÇ ÜYELERİ EMO GENEL KURULU`NDA

EMO GENÇ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ`NDE

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2024 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18

KEP ADRESİ : emo.merkez@hs01.kep.tr

 
 
Key Yazılım Çözümleri A.Ş.